“Bütün Türkleri bir arada görmek istemeyenler, Türk olmayanlardır.” Atsız

Soruyorum size! Siz Türk müsünüz? Eğer Türkseniz, Türklüğe sahip çıkmak zorundasınız. Bu ırkınızın vermiş olduğu kudretli bir emirdir. İşte Atsız’da çocuklarınıza ve yakınlarınıza ırkınız için şereften taviz vermemenin gerekliliğini anlatmaktadır.

Bizleri hayvanlar ile ayıran şey bir ülkü(amaç) sahibi olmamızdır. Ben bir Türkçü olarak sizlere Atsız’ın bu kitabını okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü Türkçülük çevresinde toplanmak, Türk olan biri için nasıl anormal olabilir ki? Bizler asırlar boyunca bu ülkü uğruna savaşmadık mı?
Şimdi nesillerimizi bilinçlendirmenin tam vaktidir.

Atsız, bu kitabında Türk Ülküsü’nün ne kadar mühim olduğunu anlatmıştır. Atalarımızdan kopup günümüze doğru uzanan bir ülkünün bilgisi vermiştir ve şuan yabancılara karşı bir özenme problemimiz olduğunu yazmıştır.

türk-ülküsüTek başına Avrupa’ya dalan ve yüzyıllarca tek başına bütün Avrupa milletlerine karşı Allahın adını savunan Asya arslanları zaman zaman gaflet uykusuna dalmışlar, fakat sonra sıçrayıp şahlanmışlardır. Bu seferki dalgınlık biraz tehlikeli gibi görünüyor. Çünkü içinde bir de yabancıya hayranlık unsuru var. Tehlikeler nereden gelirse gelsin, ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı Türk ülküsüdür.”

Leave a Reply