Balıkesir’de tatildeyim orada da bir kitapçı abi buldum. Nereye gitsem kitapçılarla hemen ahbap oluyoruz. İşte kitap okumayı birazda bundan çok seviyorum. Kendisi felsefe bölümü mezunuymuş kitapçılık yapıyormuş. Bana bir kitap tavsiye edebilir misin diye sorunca bana bir kaç kitap ismi verdi bunlardan bir tanesi de bu eserdir. Öncelikle saçma bir kitap olduğu düşüncesine kapılmıştım. Ama sonra açıp okumaya başladım ki baktım kaptırmışım kendimi kitabın sonu gelmiş. Hakikatten kitap çok hoşuma gitmişti.

Kitap gerçek bir hikayedir. Firması olan ve ofisi olan bir adam bir anda kendini uyuşturucuya kaptırıyor.  Her şeyini kaybeden bir adam sokaklarda yaşayıp bir serseri haline geliyor. Ama kimseye zarar vermeyen serserilerden oluyor. Kağıt topluyor, bira kutusu topluyor ve geçimini sağlamaya başlıyor. Köprü altlarında bulduğu deliklerde yaşayan bu adam daha sonra sokak gazetesi adlı bir gazeteyi dağıtıp gazete başına para kazanıp geçinmeye balşlıyor. Gazetede işler kesat giderken, neden ben yazmıyorum diye düşünüyor ve gazetede köşe yazarlığı yapmaya başlıyor falan filan.

Kitap yaklaşık 200 sayfa civarında. Bir kişinin yaşamından renkli sahneleri izlemek ve hakiki sokak hikayelerini dinlemek…

Bu kitabı okurken kahvenizi de yanınıza alın değişik bir yaşam öyküsünün tadına bakın derim.

iyi okumalar.

Leave a Reply