Bu yazarımızın okuduğum kitaplarının 2. si. İlk okuduğum kitabı Suskunlar. Biter bitmez Kitapçı Ramazan abimin Sevgiyolu Kitabevindeyim. Kendisine o hafta yardımcı olacağım. Malum okullar açılacak ve yeni öğrenciler gelecek. Bende bizim fakultenin kitaplarını yine haliyle bizim fakultenin öğrencilerine tanıtıp satacağım. Neyse efenim tanıtımıma şöyle başlıyorum sıkı durun. İşte buu. Ahanda efrasiyab ve hikayeleri. Azraille hikaye yarışına giren ve azraili görevinden eden bir adam. Kurgu müthiş. Yazar müthiş ve okuyanda müthiş olursa bu kitap kutsallaşır o yüzden siz biraz müthiş olmayıverin bırakın efrasiyab yaşasın ve hikayelerini bize anlatmaya devam etsin.

Ne güzel tavsiye ettim değil mi ? Aynen tavsiye ettiğim gibi oldu işte. Bu kitabı bir solukta okudum. Ya resmen kitapta bende Azrailin ensesine tokat atıyor gibi onla birlikte takılıyormuş gibi veya Cezzar Dede sanki benmişim gibi hissettim. Cezzar emiceyi bu kitabı okumadan tanıyamazsınız.

Ölüm Uzun İhsan’ı ararken yoldan geçenlerle kumar oynayıp kendilerine bir şans vererek canlarını almaktadır. Ölüm oyunu sever ve oyunlarda karşısındaki onu yenerse canını almaktan vazgeçeceğini belirtmektedir. Sonra bir kabadayıyla karşılaşrılar vs. Kabadayı kardeşiyle birlikte olur. Ölümde cezzar dedeyi alır. Ölümle cezzar, kabadayı ilede kardeşi bir masanın başına geçerek kumar oynarlar. Tabiki kazanan ölüm ile cezzar dede olur. Cezzar dedeyi niye anlatmıyorsunuz diye soracaksınız biliyorum. Anlatmıyorum arkadaşım al oku kitabı. Kitap zaten Cezzar dede =D Neyse efenim Ölüm cezzar dedeye oyundan kazandıkları için bir mükafat verir. Ona derki

“Biliyon cezzar seninde canını alacam. Ama senle oyunu kazandık o yüzden sana bir ödül verecem. Sen bana ben sana birer hikaye anlatacağız ve senin hikayelerin bitene kadar senin canını almayacağım.” İşte başlanılır hikayeler anlatılmaya.

En sonunda Cezzar dede Azraile…

Tamam tamam anlatmıyorum iyi okumlar =)

Leave a Reply