hayatın ışıkları yanıncaHer şeyin sonsuz ve kalıcı olduğu Işık Dünyası’nda yaşayan ölümsüzler, bir gün dünyamıza geldiler. Güzellik, Özgürlük, Zenginlik, Güç, Akıl… Her biri Mutluluk’un sayısız ellerinden birini tutarak mutlu mutlu dünyamızı keşfe çıktılar. Fakat Ölüm Meleği ile karşılaşınca, ölümsüz olmalarına rağmen korktular ve birer birer Işık Dünyası’na geri döndüler. Her biri dünyamızda sadece kokusunu bıraktı.Biri hariç… Hepsi Ölüm Meleği’nden korksa da içlerinden biri ona aşık oldu ve Akıl’ın tüm uyarılarına rağmen dünyamızdan ayrılmadı…

Böyle buyurdu Zerdar.  Yine bir arayış içine giren yazarımız bu sefer. Küçük ömer melek ömer ışık ömer filan bunlardan giriyor devreye. Mutluluk insanın kendiyle kucaklaşması. Ölümlülük ölümsüzlük ne ararsanız var içinde. Belliki en sevdiği yazar Paulo Coelho, Serdar Özkan Hocamızın.

Küçük ömer yunusla kanka olmak istiyor. Yunus ona leyleğin anlattığı şeyi anlatıyor. Biraz manyakça gelebilir veyahut çocukça ama kitap çocuk kitabı değil. Okursanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Leave a Reply