Barış Manço
Menu

Dr. Meşkure Yılmaz – Türklerin Dünyası

Bu kitabın tavsiyesi Prof. Ümit Özdağ tarafından Türk Milletine olmuştur. 1944 yılı sonrası Türk dünyası ideolojik olarak geri plana mahkum edilmiştir. Aydınlarımız da bu dünya ile ilgilenmemiş Orta Asya da yalnızlık çekmiştir. İşte bu kitap bunun üzerine güzel bir çalışma olmuş. Bu kitabı yazın tatildeyken okumuştum. Akıcı bir dille yazılmış. Akademik bir kitap olmasına rağmen rahatça okunabiliyor. Kıbrıs bölümünde Rauf Denktaşın rahmetlinin ne kadar mücadeleler verdiğini de tekrardan hatırlamış bulunuyorum. Bu vesileyle kendisine Allahtan rahmet diliyorum.

Bu kitabı mutlaka tavsiye ederim. Lakin okunası bir kitap değil, öğrenilesi bir kitap olarak okuyun. Yoksa akılda hiç bir şey kalmıyor. Mesela tatilde okumayın =) tatilde okursanız benim gibi sadece ilginç yerleri aklınızda tutarsınız. Sonra tekrar etme gereği duyarsınız.

türklerin dünyasıHocamız Meşkure Hanıma teşekkürü bir borç biliyorum. Çünkü Türk Dünyası ile ilgili çalışmaları pek görmek mümkün olmuyor. Kitap Kripto yayın evinden çıkma. Ümit Ozdağ Hocamızın tüm kitapları da oradan çıkmaktadır. Ayrıca kitap 471 sayfa 2010 yılında çıktı.

İyi okumalar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir